Czółenka na koturnie czy na płaskim obcasie, co nosić na wesele?

Jest lato i sezon ślubów. Od niedawna wydaje się że dostaję dziesiątki zaproszeń na wesela… wszyscy moi przyjaciele się hajtają, cóż muszę przyznać że jestem dorosła. Tak dobrze, jak przystało na prawdziwą fankę mody, muszę dokładnie rozważyć, co nosić, aby nie przyćmić panny młodej, ale równocześnie wyróżnienić się od innych gości. Mam kilka koktajlowych sukienek i par szpilek, mam też czółenka na koturnie, więc starałam się rozważyć wiele kombinacji sukienek i butów, także ze strony https://zoio.pl/obuwie/czolenka-na-koturnie. Zajrzałam do szafki na buty i zmarszczyłam brwi. Moja ciocia zawsze mówiła mi, że nie należy nosić płaskich obcasów na takie okazje, jak wesela … Ale cholera, muszę się ruszać i tańczyć, moje stopy i kręgosłup nie wytrzymają kolejnego wieczoru w szpilkach!

czółenka na koturnieI postanowiłam nosić płaskie obcasy. Nikt się nie przejmował, chociaż jestem już dość wysoką dziewczyną. To również pomogło, że wesele w dużej mierze miało miejsce na zewnątrz. Poszukiwałam bardziej eleganckich czółenek, a nie dziecinnych bucików. Mam parę zgrabnych, szczupłych Mary Janes – których nigdybym nie założyła na wesele, już wolę czółenka na koturnie. Postanowiłem pójść śmiałymi stylami, które tak tępiły nauczycielki w mojej szkole średniej – metalik d’orsays lub koronkowe czółenka ze spiczastymi noskami

W rzeczywistości wiele marek oferuje eleganckie buty na płaskim obcasie, wykonane z bardziej ekstrawaganckich materiałów. Możesz znaleźć projekty od Jimmy Choo lub Steve Madden z lśniącej skóry, z metali lub z detalami z kryształu albo czółenka na koturnie z niebieskiego zamszu. Niektóre są naprawdę olśniewające i odpowiednie na tę okazję!

Oczywiście istnieją pewne wyjątki – zawsze spójrz na zaproszenie i zobacz wskazówki co do stroju. Jeśli możesz, zapytaj, jak się ubrać, czy możesz przyjść w ciemnych dżinsach – mój chłopak lubi tańczyć, ale nie znosi garnuturów, nosi więc zawsze ciemne dżinsy i sportową marynarkę na podobne okazje. Czółenka na koturnie są bardzo uniwersalne, ale są mniej formalne od szpilek. O ile nie jest to „tylko rodzinna” okazja czy wesele na wsi, te czółenka powinny być bardziej wyjściowe – udekorowane. A na wiejskie wesele możesz spokojnie przyjść nawet w loafersach!