Jak najwygodniej jest zacząć ćwiczyć? Czy masz własne opory?

Wiele współczesnych kobiet chce zacząć ćwiczyć, ale są zbyt pewna siebie i wstydzi się podjąć wysiłek, narzucić na sobie stare dresy i udać się na siłownię. Wielu ludzi z nadwagą boi się, że inni odwiedzający klub fitness będą z was szydzić – bo wciąż psychicznie tkwią w szkole. Jest całkiem prawdopodobne, że ci ludzie nadal myślą, że będą prześladowani – nie zdając sobie sprawy, że inni użytkownicy mają swój własny powód by udać się na siłownię.

Poza fanatykami sprawności fizycznej, wszyscy na siłowni będą wiedzieli, jak trudno jest zmotywować siebie, a inni, po prostu tam są by pracować ciężko i codziennie wracać. Nikt się nie urodził szczupły i gotowy do pracy – wszyscy muszą zacząć od pewnego momentu. Chociaż niektóre kobiety mogą być naturalnie szczuplejsze, to wcale nie oznacza, że będą z ciebie drwić. Nowicjuszki na siłownię nie wiedzą o tym, nie zdają sobie sprawy z tego – i łatwo to zrozumieć.

Raz na jakiś czas można spotkać kogoś niegrzecznego na siłowni, który nadal jest w wieku szkolnym, ale normalna osoba dorosła pracuje nad własną nadwagą na siłowni i jest zadowolona, że tam jest, podejmując wysiłek i fizycznie poprawiając się. Większość z nas cieszy się, że grupa osób poświęconych samodoskonaleniu wzrosła.

Ponadto, jeśli uda Ci się dotrzymać swoich celów, wielu innych użytkowników siłowni będzie bardzo zadowolonych z tego, że poprawiłaś się – osobom, które zaczęły swoją sportową jako niezgrabne grubasy a teraz udało im się całkowicie przekształcić się. W końcu, po miesiącach ciężkiej pracy, będziesz mogła służyć jako przykład dla innych – i jako inspiracja.

Większość bywalców sali gimnastycznej mogło być kiedyś sama gruba, ale w końcu stali się zdecydowanie szczuplejsi i wciąż chętnie trenują. Ludzie tam też płacą więc oczekują pewnych rezultatów. W rzeczywistości masz co najmniej jeden cel wspólny z innymi klientami – i może oczekiwać lepszego traktowania za swoje pieniądze!