Modowa podróż w lata osiemdziesiąte – moje propozycje

Pamiętasz lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte? Były to bardzo ikoniczne lata, jeśli chodzi o modę: masywne poduszeczki na barkach, kolorowe legginsy, jeansy i neony. Chcesz wrócić do lat osiemdziesiątych i rozkoszować się ich stylem? Na blogu http://thefabulouslifeofellen.com widzę wyraźną inspirację tą dekadą, i sama z radością do niej wracam.

Businesswomen w operach mydlanych naszego rodzącego się kapitalizmu były twarde, ostre i nosiły poduszeczki na ramionach w swoich żakietach lub sukienkach. Dało im to bardziej męskie, kwadratowe sylwetki, które czyniły je bardziej imponującymi. Jeśli nie możesz znaleźć takich poduszeczek, możesz wytworzyć taki efekt po prostu nosząc dwa żakiety jednocześnie.

Podobny efekt, nieco zastraszający ale całkiem widowiskowy możesz uzyskać nosząc top oversize – masywne bluzki, duże koszulki do legginsów lub za duże swetry ściśnięte w pasie. Możesz wybrać top o kilka numerów za duży lub kupić swój rozmiar – ale w sekcji męskiej.

Duże topy wymagają małych dołów – a mini spódniczki były również kwintesencją lat osiemdziesiątych. Ołówkowe mini spódnice podkreślą twoją figurę, i są popularne także i dziś. Poszukaj kolorowych, obcisłych spódniczek i sparuj je z nadwymiarową koszulką, która luźno będzie zwisała ci z jednego ramienia.

Jeśli chodzi o buty, wybierz prostą parę adidasów lub trampków. Jeśli chcesz podkreślić lata 80, może zdecyduj się na brokatowe buty? Są żywe i bardzo widoczne.

I inna rzecz, którą wszyscy pamiętamy, gdy myślimy o latach 80-tych – masywne fryzury. Wtedy kobiety kupowały masę sprayu do włosów, więc trzeba myśleć o dużych rozmiarach – styl beehive, ufryzowana trwała, czy inne inspiracje. Zmień przedziałek, użyj lokówek i używaj żelu do włosów w wielkich ilościach.

Masywne, ale widowiskowe kolczyki były również symbolem mody tej dekady – ogromne obręcze, dziwne symbole, jak krzyże czy pióra… wiele dziewczyn nosiło też wtedy klipsy.

Być może kwintesencją lat osiemdziesiątych były legwarmersy – wełniane, neonowe skarpety bez stóp praktycznie określiły styl „valley girl”, czyli naiwnej, słodkiej dziewczyny z lat osiemdziesiątych. Możesz zrobić je sama, z rękawów starego swetra. Noś je z neonowymi legginsami lub spódnicą z poliestru!