Moje przemyślenia na temat blezerów damskich

Blezery są wszechstronnymi półformalnymi marynarkami sportowymi, które możesz nosić swobodnie. Nadają się do pracy zarówno jako lekki sportowy żakiet, lub jako dość konserwatywny top zestawiony z białą koszulą. Możesz nosić blezer na dowolną okazję: by wypoczywać, dla pracy w biurze lub jako odzież wierzchnią, jeśli jest zimno. Ogólnie rzecz biorąc, choć takie damskie blezery po prostu wydają się bardziej formalne, to istnieją dwa główne kryteria formalności blezerów: liczba guzików i to czy blezery są jedno- czy też dwurzędowe.

Mnóstwo blezerów, które widzę na topowych stronach z odzieżą, ma jeden guzik. Takie blezery są najbardziej skomplikowane dla pań, które je noszą – ponieważ każda kobieta jest zbudowana w nieco inny sposób. Dlaczego? Cóż, ten pojedynczy guzik powinien być umieszczony w najcieńszej części talii. Ale dla każdej kobiety, ta talia leży w nieco innym miejscu! Dlatego też będziesz musiała się naszukać, nim znajdziesz damski żakiet idealnie dopasowany do Twojego ciała. Najlepiej jest mieć skrojony na zamówienie blezer, a nie polegać na masowo produkowanych blezerach losowo dopasowanych do ciebie. Dobrze dopasowany blezer podkreśli twoje kobiece krągłości, ale może także pokazać wybrzuszenia, których nie chcesz okazać.

Dla większości kobiet, które nie chcą dopasowywać swoich blezerów polecam blezery zapinane na guziki. Takie guziki nie leżą bezpośrednio w talii, więc blezer będzie wyglądać bardziej naturalnie na tobie. Są też trzyguzikowe blezerki, które wyglądają bardzo profesjonalnie, ale nie są tak pochlebne. Ten styl najlepiej sprawdzi się u kobiet, które mają dodakowe fałdki w talii.

Żakiety do garniturów (włącznie z blezerami) mogą być jedno- lub dwurzędowe. Jednorzędowe blezery mają tylko jeden rząd guzików. Ten styl jest bardziej powszechny i sprawia, że żakiet wygląda bardziej swobodnie. Za to dwurzędowe blezery wyglądają bardziej profesjonalnie – tworzy to efekt „klapy”, i optycznie wyszczuplający twój tułów. Szczególnie, jeśli masz płaski brzuch ten blezer sprawi, że będziesz wyglądać bardziej wysportowana i zwróci większą uwagę na twoją atletyczną budowę.