Na co lepiej postawić do weselnej stylizacji – żakiety czy kardigany?

Okres wakacyjny, a co ważniejsza weselny ruszył już w najlepsze. Wiele z nas zastanawia się nad wyborem idealnej sukienki na te imprezy. Czasem zdąży się, że właśnie do sukienek dobieramy dodatkowe okrycie wierzchnie w postaci żakietu lub kardigana. Gdy wymaga od nas tego sytuacja lub pogoda.

Odpowiedni żakiet do sukienki?

żakiety do sukeineek

Modele sukienek bez ramiączek lub z krótkimi rękawkami to częsty nasz wybór na lato. Jednak zdarzają się przypadki, że wypada nam do kościoła bądź w inne miejsca założyć coś na wierzch. Aby nasza stylizacja była jak najbardziej stosowna do sytuacji w jakiej się znaleźliśmy.
Dla większości kobiet żakiety kojarzą się z formalnymi sytuacjami. Temu bez wątpienia będzie idealnym wyborem na wesela. Dodatkowa nutka elegancji jaką nam zapewnia z pewnością sprawdzi się dodatkowo w pracy o ile masz w niej wymagany dress code. Świetnie sprawdzi się również na co dzień. Przez to, że zróżnicowanie materiałów z jakich zostały wykonane pozwala na wiele.

 

Jak widzimy żakiety są z pewnością uniwersalnym rozwiązaniem, ale podobnie jest w przypadku kardiganów. Ale niestety nutka elegancji jaka jest przy żakietach, w moim przypadku przechyla szalę na korzyć właśnie ich. Dodatkowo duży wybór w sklepach internetowych na żakiety damskie pozwala, każdej z nas znaleźć coś dla siebie. Dobrym przykładem możemy być kolekcja żakiety na stronie https://zoio.pl/odziez-damska/zakiety.

Kiedy wypada założyć kardigan do sukienki?

Dla wielu z nas kardigany lub inne delikatne sweterki kojarzą się do zakładania na chłodniejsze dni. Ale one podobnie jak żakiety pasują do sukienek. Jednak to żakiety z nimi wygrywają co do okryć wierzchnich na wesela. Kardigany zdecydowanie lepiej pasują do nieco bardziej swobodnych stylizacji.
moidaNa pewno jest w stanie zastąpić taką część garderoby jaką jest żakiet. Ale jednak to charakter jaki posiadają żakiety damskie wyłącznie nada się na oficjalne spotkania. Zaś efekt luzu jaki uzyskamy zakładając do sukienki kardigan nada się na weekendowe spotkania z przyjaciółkami.

A co wy wolicie zakładać latem do sukienek? Jeżeli oczywiście sytuacja tego wymaga.